top of page
Search

Labürint 2019 (23.07.2019)

Ehk jagub jaksu kogu lugu lugeda ;) No nüüd on küll tiba keerulisem pilt lahendamiseks, nagu lubatud sai. Endalgi keeruline aru saada, millisel rajal oleme :)

Kas pole toredad veeloomad!?

Taas on meie maisipõllupilt kahemõtteline, sel korral tõmbamaks tähelepanu kahele murele, mis tegelikult puudutavad kuskilt otsast meid kõiki.

Kui öelda sõna „vähk“, tõusevad suurel enamusel ihukarvad püsti ja pähe tulevad mõtted valust ja vaevast, raskest saatusest. Meenuvad kurvad lood ja viimased teadusuudised vähiravi arengu kohta.

Kui 100 aastat tagasi öeldi sõna „vähk“, hakkas enamikel suu vett jooksma ja meenusid lood vahvatest vähipüükidest ja vähisaakidest. Muuseas, söögiks keedetakse vähke elusana, surnud vähk väga kiire riknemise tõttu söögiks ei kõlba. Karm.

Kui me talu ostsime, siis eelmine nn. põlvestpõlve omanik rääkis lugusid, kuidas 100 aastat tagasi olla tollased riigijuhid meie talu taga jõel vähil käinud... nüüd on Põltsamaa jõgi sirgeks veetud, meie talu kohal kiire vooluga, vana säng mudane, vaevalt, et siin enam ühtki vähki elab.... Vat, kuis on asi muutunud!

Jõevähk, ainus meie oma vähk, on ohustatud liik, mille arvukust vähendavad nii haigused, veereostus, maaparandustööd, röövpüük, võõrliigid (signaalvähk) jne. Kui kaob üks lüli looduses, kaob seejärel mitu veel ja veel. Kõik on seoses! Mõttekoht.

Samas ei saa me üle ega ümber sellest teisest vähist. Teema tõsidus tõmbab kogu aeg tähelepanu läbi meediakajastuste. Fondide tegemised on imetlusväärsed! Meie mõte liikus selleni, et ka meie saame olla abiks, siis, kui kevadel Luige laadal taimi müües kohtusime laadaväravas lahkelt naeratades annetusi koguva Toivoga. Siiras imetlus! Igal võimalusel on fondi eestvedajad oma aega sellesse suure südamega ettevõtmisse panustamas! Läbi selle fondi saavad tuge ja seda kõige väärtuslikumat varandust - aega - need, kel muud lootused otsas.

Niisiis kutsume ka meie Vähiravifondi „Kingitud Elu“ terakesega toetama, sest kes kõrt ei korja see kuhja ei saa ja liivaluited koosnevad liivateradest! (lihtsaim viis: https://kingitudelu.ee/annetajale )

Kuigi meie tegemised on väiksed, tahame ikka ise ka annetada: nimelt igast piletist 20 senti saadame sügisel neile. Ei, ärge muretsege, piletihind sellest ei tõuse! Ikka 6€ inimene, 3aastased ja väiksemad tasuta, nagu eelmisel aastal. Selle 20 senti võtame sellestsamast piletihinnast ;)

Toretalus on lisaks maisilabürindile veel hulk tegemisi, näiteks uue asjana vanasõnamets, paljajalarada, isehakanud kunstnike tänav, veel põõsalabürint, taluloomad, käsitöömänguasjade pood, hulk muid mänge ja tegemisi. Toimime avatud talu põhimõttel - igal pool võib ringi käia. Sirvi meie FB lehte, saad aimu, mida põnevat meil siin veel on!

Maisiga on hetkel (23.07.19) seis selline, et kõige kõrgemad on 175cm pikkused, keskmised 130cm pikkused ja madalaimad 100cm pikkused. Kontrollpostid enam välja ei paista. Paras aeg alustamiseks! Esimeste külalistena võiks tulla need, kes ülepea kõrgusest maisist ei hooli. Mais kasvab veel kõvasti, selle soojaga 5...8cm päevaga ja need pikad mehed, kes tahavad mehekõrguse maisi vahel kontrollpunkte otsida, võiks augusti alguses meile külla tulla.

Toretalu maisilabürint ja muud toredad tegemised on avatud sellel aastal juba 25.juulist kuni septembri lõpuni, iga päev kell 12-19, olenemata ilmast või riigipühadest. Pilet 6€ inimene, 3aastased ja väiksemad tasuta.

Ja mis kõige tähtsam: ärge piknikukorvi maha unustage, sest õues toimetades läheb kõht tühjaks ja erinevaid kohti istumiseks meil jagub! ;)

Head sõbrad, nüüd on jagamise hetk, sest nii mõnedki teie tuttavad on juba uurinud, et millal saab tulla ja ei saa ju jääda lootma, et FB kohe kõigile meie uudist näitab! Suur aitäh!49 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page