top of page

Klassiekskursioon on sobilik igas eas õpilastele.

 

Ekskursiooni käigus õpib laps maisi tundma

Näitame lastele, kus on tõlvikud (ja maisi juuksed), millised on õhujuured (maisi varbad), vaatleme taimede kõrgust, iga laps saab maitsmiseks, uurimiseks ja kasvõi koju viimiseks maisitõlviku või mitu jne.

Seletame kahe erineva eesti keeles sama sõnaga tähistatud labürindi erinevust – iidne ringlabürindi kujund (meie kivilabürint) ja eksimiseks mõeldud rägastik (maisilabürint) ning õpetame lapsi iidset ringlabürindi mustrit joonistama.

kaart23-2.jpeg

Anname lapsele orienteerumise ja kaardi lugemise kogemuse. 

Iga laps saab mängukaardi, millele on märgitud labürindi rajad ja 6 kontrollpunkti märkimiseks mõeldud ruudud. Need kontrollpunktid tuleb põllul orienteerudes üles leida.

Ülesanne on ilma suuremate toeta jõukohane alates 10- aastastest ja pakub nauditavat tegevust vanemaealiste täiskasvanuteni välja.

Alla 10- aastaste puhul jagame seltskonna suuremate tugiisikute (kasvõi sama kooli suuremad lapsed) vahel gruppidesse ja vajadusel võimaldame iga 8 lapse kohta 1 tasuta saatjapileti.

Kontrollpunktide kohad on kaardil märgitud, et ergutada neid ringi liikumisel kaarti jälgima.

Labürindi radade läbimine võtab keskmiselt 1 tunni või rohkem.

 

Peale orienteerumisülesande täitmist on võimalik panna laste osavus ja nutikus proovile erinevates mängudes - murule märgitud Eestis linnade vahel jooksmine, suuremõõtmelise tangrami kokkupanemine, sildade mängu lahendamine, hiiglasliku ragulkaga täpsuse harjutamine,  iidse labürindimustri joonistamine jne. 

Võimalik on jalutada Vanasõnametsas, kus õpetaja saab soovi korral klassi lastega vestelda ja arutleda vanasõnade sisu üle - metsarajal on illustreeritud 15 vanasõna.

Meie juures võib vabalt joosta ja maisipõllul end tühjaks karjuda!

 

Meeneid saab kaasa osta ainulaadsest mänguasjapoest, kus kõik lelud on meie pere käsitöö.

Ekskursiooni pikkus on tavaliselt vähemalt paar tundi. Varuge lisaaega ja piknikukorvid hea-paremaga, et pidada väike piknik! 

 

Suurematele lastele (alates 7. klass) ja julgetele klassijuhatajatele julgeme soovitada ka õhtuses hämaruses orienteerumist :)

 

Ekskurisooni hind 2023. aastal on 8€ lapse kohta, õpetajale tasuta.

Võtame külalisi vastu iga päev teiega kokkulepitud kellaajal.

Meile on võimalik külla tulla kuni maisi koristamiseni septembri lõpus)

bottom of page